Loader

... spracováva sa ...

Prečo stavať drevodom ?

Rýchlejšie znamená lacnejšie

Postaviť dom nie je otázka týždňov. Správne navrhnutý harmonogram prác môže ušetriť mnoho nečakaných prekvapení – ako v súvislosti s financovaním, tak s plánovaním dočasného bývania. Čo dobu výstavby ovplyvňuje zásadne? Rozhodne voľba technológie.

Mohlo by sa zdať, že sa jedná o zanedbateľný aspekt, ovšem čím dlhšie dom staviame, tým viac narastajú naše náklady a to skutočne vysoko. Za rok prenájmu bytu to môže byť 4 000 – 6 000 €. Pripočítať musíme úroky z nevyčerpaného hypotekárneho úveru a samozrejme cenu práce za výstavbu ako takú, náklady za stavenisko, atd. Tu platí jednoduchá úmera – čím dlhšie bude firma na „placi“, tým viac zaplatíte.

Tradične murované stavby nepochybne prešli v rýchlosti výstavby kus cesty, viac menej stále je ich realizácia otázkou roka a viac. Moderným montovaným technológiam nemôže tento princíp v rýchlosti výstavby konkurovať. Cesta od vizualizácie k reálnemu domu bude tak dlhá, ako spoľahlivého a kvalitného partnera si vyberiete.

Doba trvania stavby sa diametrálne líši v závislosti od zvolenej technológie. V tradičných murovaných domoch budete bývať minimálne za rok a pol od položenia základovej dosky. Pokiaľ sa rozhodnete pre náš moderný montovaný systém, skrátite čas na pár týždňov.

Technológia ovplyvňuje aj kvalitu vnútornej dispozície. Moderné masívne montované systémy Vám oproti murovaným domom ušetria až 10% úžitkovej plochy.

HRUBÁ STAVBA ZA PÁR DNÍ

Zdá sa vám to nemožné? Ale kdeže. Technológie moderných montovaných rodinných domov umožňuje realizovať hrubú stavbu v priebehu pár dní. Ušetríte tak čas aj peniaze, pretože dodávatelia ktorý sa na montované technológie zameriavajú, obvykle realizujú veľké množstvo zákaziek a teda i vo veľkom nakupujú vstupné suroviny. Pre koncového zákazníka z toho logicky vyplývajú nižšie ceny.

ČAS SÚ PENIAZE

Práve moderné montované technológie, stoja na proti strane časového spektra náročnosti. Úspora času pri výstavbe z prefabrikovaných dielcov vyplýva jednak zo samotnej odlišnosti postupu /montáž veľkých dielcov, vysoký stupeň prefabrikácie, atď./ tak aj z faktu, že diely môžu vznikať už v čase prípravného procesu stavby. Stenové, respektíve stropné dielce sú už osadené hrubými rozvodmi, poprípade aj oknami a dverami, čo nesmierne urýchľuje dobu realizácie, naviac aj eliminuje riziko ľudskej chyby na stavenisko, pretože dielce vznikajú ako certifikovaný produkt vo výrobe.

Drevostavby zdomácneli

Naša krajina bola dlhodobo baštou hlavne murovaných stavieb, stále väčšie percento štatistík zvolených stavebných technológii sa ale ukazujú drevostavby. Aké výhody a špecifikácie klientovi prinášajú? Predovšetkým rýchlosť výstavby. Ďalej veľmi rýchlou „konfigurovateľnosťou“ obvodových stien – váš dom môže podľa vašich požiadaviek a možností plniť minimálne požiadavky noriem na tepelno izolačné vlastnosti konštrukcie, rovnako tak ale môže byť základný model pomerne ľahko „vyšperkovaný“ do úrovne pasívneho domu. Ďalším argumentom je zdravá vnútorná mikroklíma a za určitých okolností aj nízka cena konštrukcie.

Bývanie raz-dva

Základom je dobrý projekt a otvorená spolupráca. Značka R.W.D.TRADE – Drevostavby, predstavuje všetko, na čom dnes ľuďom záleží, keď riešia svoje bývanie – moderný drevodom za naozaj nízku cenu.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam s projektovaním a realizáciou sme pripravili sortiment vlastných katalógových domov. Vybraný dom samozrejme bez problémov a ochotne upravíme na mieru nielen podľa požiadaviek zákazníka, ale aj podľa parametrov danej parcely. Nemusíte sa báť povedať svoje želania a predstavy. „Budeme sa snažiť vyplniť ich v čo najvyššej možnej miere. A pokiaľ stojíte o úplne nový dom mimo typové projekty firmy, aj tieto želania Vám radi splníme podľa Vašich predstáv“.