Loader

... spracováva sa ...

Konštrukcia systému PURLIVE

Jedná sa o strešný a stenový systém určený k výstavbe rodinných domov a iných typov stavieb. Systém je založený na sendvičovej konštrukcii panelu, tvoreného nižšie uvedenými vrstvami. Každý jednotlivo vyrábaný stenový sendvičový panel, ktorý bude súčasťou stavby, musí byť posúdený statickým výpočtom, ktorý stanový ako bude panel v konečnom dôsledku zostavený a vyrobený.

Nosné prvky :

Nosné prvky stenového sendvičového panelu sú tvorené drevenými prelamovanými stĺpikmi z dreva pevnostnej triedy C24. Osová vzdialenosť stĺpikov a rozmery stavebného reziva sú dané statickým výpočtom.

Izolácie :

Použitá tepelná izolácia pre oba typy sendvičových panelov je z PUR peny. Hrúbka izolácie je daná hrúbkou samotnej rámovej konštrukcie /panelu.

Opláštenie :

Plošné stuženie stenového sendvičového panelu je zaistené z obidvoch strán, ako exteriérové, tak interiérové veľkoformátovými cemento - štiepkovými doskami.

Podbitie strešného panelu môže byť realizované z rozličných doskových materiálov. Jedná sa o rôzne, bežne používané doskové materiály, ako napr. sadrokartón, drevotrieska, OSB dosky a drevo v podobe tzv. palubiek, prípadne o kombináciu týchto materiálov.

Rozmery panelov :

Panely môžu byť vyrobené na základe požiadaviek koncového investora a v závislosti na použité technológie. Systém je veľmi variabilný.

Stenový panel – dĺžka panelu sa môže pohybovať od 1,0m až do 8,0m. Výška panelu sa môže pohybovať v rozmedzí 2,3m až 3,1m. Súčasne hrúbka panelu sa môže pohybovať v rozmedzí 0,1m až 0,4m.

Strešný panel – dĺžka panelu sa môže pohybovať od 1,0m až do 8,0m. Šírka panelu sa môže pohybovať v rozmedzí 0,6m až 3,1m. Súčasne hrúbka panelu sa môže pohybovať v rozmedzí 0,15m až 0,3m.